Los Nr. 636 | A295

0636-Jacques Callot, Vita et historia Beatae Mariae Virginis Matris Dei, 1633 mit 14 Kupfern

€ 20
€ 160
Jacques Callot, Vita et historia Beatae Mariae Virginis Matris Dei, 1633 mit 14 Kupfern Jacques Callot, 1592 Nancy - 1635 ebenda, lothringischer Zeichner, Kupferstecher und Radierer, 1. Titelkupfer - 2. Nativitas Mariae Virginis - 3. Maria à parentibus in templo presentatur - 4. Maria desponsatur Iosepho - 5. Anunciatio Beatae Mariae - 6. Visitatio Sanctae Elisabeth - 7. Christus ex Maria virginie nascitur- 8. Magi adorant Iesum - 9. Maria Iesum in templo offert. - 10. Maria fugiens in Egiptum - 11. Mors Beatae Virginis Mariae - 12. Obitus Beatae Mariae - 13. Assumptio Beatae Mariae - 14. Attributa Beatae Mariae, Kupferstiche 73 x 46 mm, bis auf den Rand beschnitten, einige an den Ecken etwas beschädigt, in der Platte sign., "Callot fec., Israel excud.", sekundär geklebt und gebunden, im Halbleder