Los Nr. 917 | A295

0917-Zwei Kupferstich-Karten Kleinasien, Amsterdam 1705 und Paris 1708

€ 20
€ 140
Zwei Kupferstich-Karten Kleinasien, Amsterdam 1705 und Paris 1708 Giacomo Cantelli, 1643-1695, Kartograph, Kupferstichkarte, Tabula nova geographica Natoliae et Asiae minoris / composita per Jacobum Cantellii et edita per Nicolaum Visscher, Amsterdam 1705, 45 x 54 cm, Riss am Rand restauriert; Pierre Moullart-Sanson, 16..-1730, Kartograph, Asia Minor In Epitomen contracta, Magnas Regiones seu Provincias Representans In Quibus Populi, Primariae Urbes Locaque Praecipua Notantur. Conatibus Geographicis Petri Moullart-Sanson Christianissimi Galliarum Regis Geographi, Lutetiae Parisiorum in Claustro Sancti Nicolai de Lupara 1708, gestochen von Joan Bapt. Dela Haye, 41 x 64 cm, Druck etwas blass, am Rand restauriert, o. Rahmen