Los Nr. 263 | A286

0263-Marek Wyrzykowski, Wellenbild, Ölgemälde von 1986, gerahmt

€ 240
€ 300
Marek Wyrzykowski, Wellenbild, Ölgemälde von 1986, gerahmt Marek Wyrzykowski, 1951 - 2014, polnischer Maler der Moderne, "Marek Wyrzykowski studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie, który ukończył w 1975 uzyskując dyplom w pracowni prof. Tadeusza Dominika. Bezpośrednio po studiach podjął prace pedagogiczną w macierzystej uczelni, którą kontynuuje do dziś. Wystawiał już w czasie studiów, m. in. biorąc udział w Międzynarodowym Konkursie Malarskim w Luksemburgu w 1972, a następnie w wielu zbiorowych wystawach i targach sztuki współczesnej w kraju i za granicą. Miał też wiele wystaw indywidualnych. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Charakterystyczną cechą jego prac jest kontrastowanie tla z rodzajem nałożonego nań „rastra” o odmiennej kolorystyce i niekiedy fakturze. Niekiedy wprowadza do swych abstrakcyjnych kompozycji sugestie figuralne (cykl „Maska” z lat 80.)", hier dynamisch, sich nach rechts bewegende, schwarz-weiße Wellenstrukturen auf grauem Grund, Öl/Lw., 52 x 112 cm, cm, re. u. stempelsigniert, verso von Hand sign., bez. u. dat. (19)86, schwarzer Metallrahmen